Uudised

Uudised

Uudised

Põlvamaa Arenduskeskuse uudised

11:38 19.05.2022
Põlvamaa ettevõtteid oodatakse oma süsiniku jalajälge hindama 

SA Põlvamaa Arenduskeskus on avanud kandideerimise pilootprogrammi, mille raames hindavad ettevõtted koostöös väliste konsultantidega ära oma süsiniku jalajälje ning koostavad lähiaastate tegevuskava jalajälje vähendamiseks. SA Põlvamaa Arenduskeskus toetab omalt poolt ettevõtteid kuni 6500 euro suuruse toetusega konsultatsiooniteenuse tellimiseks. Ettevõtte nõutav omafinantseering peab olema minimaalselt 10% konsultatsiooniteenuse maksumusest. 

Loe edasi
14:55 05.04.2022
Vaikuseminutite süsteemne tugi haridusasutusele – Heaolu loov kool ja lasteaed 

Aastal 2020 oli viimase kümnendi suurim enesetappude arv laste ja noorte hulgas. Meie laste ja noorte vaimne tervis on murettekitav ning täna, kus oleme juba kaks aastat olnud pidevas koroonaolukorras, on sellele lisandunud veel ka ärevusttekitav sõja-olukord. On hea meel tõdeda, et kiire otsinguga leiab üksjagu palju soovitusi oma vaimse tervise eest hoolitsemiseks. Usun, et veelgi enam on oluline osata hoida vaimse tervise tasakaalu ning selleks pakume süsteemset ja tõenduspõhist oskuste õpet programmiga Heaolu loov kool ja lasteaed. Kool on keskkond, kus lapsed veedavad suure osa oma päevast ning seepärast ongi hea süsteemset enesekohaste oskuste õpet harjutada just koolikeskkonnas. Veelgi tõhusam on alustada ennetustööd juba lasteaias.

Loe edasi
17:32 22.03.2022
Põlvamaa Arenduskeskus ootab pakkumusi Põlvamaa ringmajanduse analüüsi läbiviimiseks

Töö tulemusel peaks valmima analüüs, milles kaardistatakse ära kõik olulisemad kohad Põlvamaa ettevõtluses, kus hetkel eksisteerivad ebaefektiivsused/jäägid jms ning kus ringmajanduse kontseptsioonide rakendamisest oleks kõige suurem majanduslik kasu ettevõtetele ja maakonna majandusarengule. Samuti tuleb protsessi käigus koostada tegevuskava selle kasutamata potentsiaali realiseerimiseks.

Loe edasi
eu