Uudised

Uudised

Uudised

Põlvamaa Noortekonverents on tagasi!
2023-12-08 12:18:00

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses toimus 6. detsembril üle mitme aasta taas Põlvamaa noortele suunatud konverents. Põlvamaa Noortekonverents INSPO kutsus kokku rohkem kui 250 noort Põlvamaa üldhariduskoolide 8.-12. klassidest. 

Kogu konverentsi keskne idee oli noorte ettevõtlikkus, eneseareng ja rahatarkus. Konverentsi kava täitsid koolitaja Inga Lunge, ettevõtja ja muusik Jalmar Vabarna ning inspireerija-rahatark Rahakratt. Konverentsile andsid särtsu JJ Street Tantsukooli tantsijad ja inspireerivad vahepalad erinevatelt ettevõtlikelt inimestelt.
 
Päeva jooksul oli konverentsil avatud messiala, kus sai osa õppimisvõimalustest erinevates gümnaasiumites, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides. Lisaks oli messialal Eesti Töötukassa Võrumaa osakond ja Tartu 2024.
 
Konverentsi võtsid korraldada Põlva Gümnaasiumi neljaliikmeline õpilaste tiim, keda toetas nõu ja jõuga gümnaasiumi koolielu korraldaja Marit Oimet. Konverentsi sisu koostamisel järgisid korraldajad mõtet – noored korraldavad konverentsi endile ehk noortele. Noored said kogemuse, kuidas sünnib suursündmus ideest toimumiseni. 
 
Noortekonverentsi toimumist aitas ellu viia programm “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2019-2023” PÕLVAMAA PATEE 2020-2023.
eu