Uudised

Uudised

Uudised

Tänasest saab esitada kandidaate aasta õpetaja konkursile
2024-03-08 12:17:00

7. märtsist kuni 10. aprillini on kõigil võimalus esitada oma lemmik õpetaja, koolijuht, õppejõud või haridustegu aasta õpetaja konkursile. Laureaadid kuulutatakse välja 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal.

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase sõnul on aasta õpetaja konkurss üks võimalus, kuidas tänada Eesti haridustöötajaid ja aidata kaasa ameti väärtustamisele. „Kõigil on võimalus anda teada just neist õpetajatest, koolijuhtidest või tugispetsialistidest, kes on teistele eeskujuks ja väärivad esile tõstmist. Igal aastal on tuhatkond haridusvaldkonda panustajat, keda üles seatakse, on põhjust rõõmustamiseks -  see näitab, et meil on palju mitmekülgseid ja säravaid haridustöötajaid,“ sõnas minister ja lisas, et tegutseb selle nimel, et õpetajate murekohad töökoormuse, karjäärimudeli ja palgaga leiaks lahenduse ning õpetajate järelkasv jätkuks.

Aasta õpetaja konkursile saab kandidaate esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala kuni 10. aprillini.

Aasta õpetaja konkursile esitatud kandidaat peab vastama õpetaja kvalifikatsiooninõuetele, mis tähendab magistrikraadi ja vastavat kutset ning eesti keele valdamist keeleseaduses toodud nõuetest lähtuvalt.  

Konkursi parimatele määrab Vabariigi Valitsus riikliku aastapreemia suuruses 10 000 eurot ning elutööpreemia suuruses 65 000 eurot. Väiksema rahalise preemia pälvivad ka kategooriate nominendid. Oktoobris Jõhvis toimuva ja Eesti Televisiooni vahendusel igasse koju jõudva aasta õpetaja galaga „Eestimaa õpib ja tänab“ tunnustatakse meie haridusvaldkonna töötajaid. 

Pärast aasta õpetaja kandidaatide esitamist konkursile alustavad parimate haridustöötajate väljaselgitamiseks tööd piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Pärast komisjonidelt saabunud otsuseid koguneb riiklike hariduspreemiate komisjon, kus tehakse lõppvalik riiklikule tasandile esitatud kandidaatide seast. Komisjoni kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad ning varasematel aastatel tunnustatud haridustöötajad.

Auhinnad antakse üle rahvusvahelisel õpetajate päeval, 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas juba 12. korda toimuval aasta õpetaja galal. Tunnustussündmuse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Märka ja esita tunnustust vääriv kandidaat järgmistesse kategooriatesse:

 • Aasta lasteaiaõpetaja
 • Aasta klassiõpetaja
 • Aasta klassijuhataja
 • Aasta põhikooli aineõpetaja
 • Aasta gümnaasiumiõpetaja
 • Aasta kutseõpetaja
 • Aasta tugispetsialist
 • Aasta huvialaõpetaja
 • Aasta õppejõud
 • Aasta õppeasutuse juht
 • Aasta haridustegu          

Lisainfo ja kandidaatide esitamine

Maris Raimets
Haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna peaekspert
gala@hm.ee
tel 7354081

eu