Uudised

Hariduse uudised

11:15 29.11.2024
Põlvamaa karjääripäeval inspireerisid noori kestlikkusest hoolivad ettevõtjad

Novembris toimusid Põlvamaa kolmes vallas – Räpinas, Kanepis ja Põlvas – karjääripäevad, mis tõid kokku 8.–9. klasside noored ja kaheksa Lõuna-Eesti ettevõtet. Sündmused, mis leidsid aset Räpina Ühisgümnaasiumis (19.11), Kanepi Seltsimajas (27.11) ja Põlva Kooli Mammaste õppekohas (28.11), kandsid keskkonnasõbralikkuse ja kestlikkuse sõnumit. Kolmel karjääripäeval osales ca 140 õpilast Põlvamaa kolmest vallast. Kohal olnud ettevõtted tutvustasid, kuidas nende tegevused ja tooted aitavad hoida loodust, edendades samal ajal innovatsiooni ja loovust, julgustasid noori katsetama erinevaid huvialasid, avastama laia maailma võimalusi, et osata hinnata väikese Eesti rikkusi.

Loe edasi
14:48 30.10.2024
Ettevõtlik koolivaheaeg koostöös Põlvamaa noortekeskustega

Sügisesel koolivaheajal said Põlvamaa põhikooli õpilased võtta osa ettevõtlikkus laagritest. Koostöös Kanepi, Põlva ja Räpina valla noortekeskustega toimusid valdades õpilastele ettevõtlikkust arendavad laagrid. Ettevõtlikkuse laagrite ettevalmistus algas 2024. aasta kevadel, kus Põlvamaa Arenduskeskus kaasas Põlvamaa kohalike omavalitsuste noortekeskuste esindajad eesmärgiga noorte ettevõtlikkuspädevuse arendamine  koostöös noorsootöötajatega.

Loe edasi
11:21 23.10.2024
Laste tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi kujundav ennetustegevus Seikluste Laegas laienes kõikidesse maakondadesse

„Seikluste Laegas – sõpradega liikumise ja maitsete maailmas“ on 3–7-aastaste laste tervislike toitumis- ja liikumisharjumuste kujundamisele suunatud sekkumine. Esimestesse Eesti lasteaedadesse jõudis programm 2021/22. õppeaastal. Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Tervisekassa koostöös on Seikluste Laegas sellest sügisest laienenud ning sekkumist rakendab juba 56 lasteaeda üle Eesti.  

Loe edasi
10:07 14.10.2024
Põlvamaa noorte ideekonkursi „Välgatus“ esimene taotlusevoor oli edukas

Oktoobri esimesel päeval lõppes Põlvamaa noorte ideekonkursi esimene taotlusvooru tähtaeg. Taotlusvooru esitati kümme taotlust. Projekte esitasid nii põhikooli nooremad õpilased kui ka gümnasistid. Projektid olid väga eriilmelised, just noortele endile vajalike ideede/teemadega seotud. Ideekonkursi eesmärgiks on toetada Põlvamaa noorte (vanuses 10-26) omaalgatust ning ettevõtlikkust, pakkudes neile võimalusi tähelepanu juhtida ühiskondlikele ja sotsiaalsetele kitsaskohtadele.

Loe edasi
12:07 19.09.2024
Lõuna-Eesti Idee Labor pani aluse uutele õpilasfirmadele  

17. oktoobril 2024.aastal toimunud Lõuna-Eesti noortele suunatud Lõuna-Eesti Idee Labor leidis sel aastal esmakordselt aset üheaegselt kahes asukohas – Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumis. Üritus tõi Lõuna-Eesti erinevatest piirkondadest kokku ligikaudu 350 ettevõtlikku noort, kes astusid oma esimesed sammud ettevõtluse suunas, arendades välja esialgseid äriideid ja õpilasfirmasid. 

Loe edasi
12:53 23.08.2024
Algavast õppeaastast lisandub Lõuna-Eesti koolidesse ja noortekeskustesse 64 vastselt koolitatud õpilas- ja minifirmade juhendajat 

21.-22.08.2024 korraldas koostööprojekti "Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored" meeskond koostöös Junior Achievement Eestiga koolituse "Õpilasfirma® ja minifirma", mis andis Tartu, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi ja Võru maakonna õpilas- ja minifirmade juhendajatele võimaluse arendada pädevusi noorte ettevõtlikkuse toetamiseks. 

Loe edasi
12:21 19.08.2024
TAI tasuta koolitus: Laste toiduteadlikkuse ning söömis- ja liikumisharjumuste kujundamine

Tervise Arengu Instituut pakub tasuta koolituse võimalust lasteaia õpetajatele. Põlvamaalt on oodatud osalema liidetud lasteaedade erinevatest majadest kuni kaks osalejat! Koolituse eesmark: Arendada lasteaia õpetajate teadmisi ja oskusi koolieelses eas laste toitumisest ning söömis- ja liikumisharjumuste kujundamisest, et seeläbi toetada laste arengut, tervist toetavate harjumuste ning erinevate oskuste kujunemist.

Loe edasi
14:27 25.06.2024
Gordoni perekooli vanemaharidus aitab lapsega paremat kontakti saada 

Tänapäeva nutimaailmas tunnevad paljud vanemad, vanavanemad ja õpetajad, et lastega on keeruline kontakti leida. Noored elavad ja tegutsevad justkui omas maailmas. Virtuaalmaailmas. Ja nende jaoks on see sama reaalne, kui meie jaoks meid ümbritsev keskkond. Möödunud koroona-aastad jätsid valusa jälje paljude inimeste vaimsele tervisele ja peresuhetele. Psühholoogid ütlevad, et inimesed vajavad sageli lihtsalt võimalust rääkida ja kedagi, kes neid lihtsalt kuulaks. Nõuandeid ei oodatagi. Samuti vajavad kuulamist lapsed. Suhtlemine lapsega on alati lapsevanema vastutus. Aga kuidas seda teha?

Loe edasi
11:32 29.05.2024
Sotsiaaltöö: Haridusasutuste ja Rajaleidja keskuste abivõimalused tuge vajavatele lastele

Korraldus 20. mai 2024 Millist tuge on võimalik saada lasteaias või koolis kohapeal ning kuidas saab last, tema vanemaid, haridusasutuste ja omavalitsuste spetsialiste aidata riikliku õppenõustamise süsteemi Rajaleidja võrgustik? Kust leida abi, kui lapsel on raskusi õppimise, käitumise või suhetega? Kui muret pole õnnestunud perekeskis lahendada, siis tasub esmalt pöörduda lapse õpetaja poole. Temale saab lapsevanem rääkida, mida ta on tähele pannud, mida laps on kodus teinud ja rääkinud. Samuti saab õpetajalt tagasisidet, milline on olukord lasteaias või koolis, kas õpetajad on midagi sarnast täheldanud. Koos arutamine on esmalt kõige paslikum.

Loe edasi
eu