Uudised

Põlvamaa kunstnikud avasid Bad Segebergis oma näituse
2023-05-29 11:01:00

27.mail avati Bad Segebergis Saksamaal Epp Margna, Anne Prangli, Kalli Kalde ja Evelyn Grzinichi näitus. 

Põlva maakonnas elavad kunstnikud Epp Margna, Anne Prangel, Kalli Kalde ja Evelyn Grzinich olid 25.-28.05  Bad Segebergis Saksamaal, et üles panna ja avada 27.mail oma näitus. 

Erineva käekirjaga kunstnikke inspireerib loodus, oma loominguga antakse edasi oma suhet ümbritsevaga ja paigatunnetust.  Epp Margna kujutab akrüülmaalidel tema kõrval elavaid kaaslasi: linde, kahepaikseid, putukaid. Märkide ja mustridena on piltidel esitatud ka teiste olevuste jäljed.  Anne Prangli õlimaalidel on puud salapärased karakterid. Kalli Kalde graafilistel lehtedel on inimesed peitnud end loomade sisse. Evelyn Grzinichi joonistustel näeb aga maa-alust maailma: juuri, baktereid, seeneniidistikke. 


Näituse avamise puhul improviseeriti ja kanti kunstnike poolt ette ka päevakajaline laul, millega tänati võõrustajaid. Rahvalaulu “Oh sa vana valgõ jänes” viisil esitatud hoogne laul vaimustas näituse avamise puhul kohale tulnud publikut. 

Näitus Kulturhaus Remises,  Bad Segebergis on avatud kuni 15.juunini. Näitus on osa Põlva maakonna  ja Bad Segebergi maakonna 30-aastase sõprussuhte tähistamisest. Septembris tulevad Segebergi kunstnikud oma töödega Põlvamaale vastukülaskäigule.

Näitus sai teoks tänu Põlvamaa Omavalitsuste Liidu, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupi ja Segebergi maakonna toele. 

Fotod:  Evelyn Grzinich  ja Pille Grimm-Põldsepp

eu