Uudised

V Kagu-Eesti Tantsupidu "MINU SÜDAMES"
2023-08-30 15:13:00

Rändab mu peas vaid üks mõte,
Lõõmab mu sees pisike lõke.
Ärevus võtab üle kogu mu keha,
Selle vastu ei saa ma midagi teha.

...ja sellega anname ametlikult teada, et V Kagu-Eesti Tantsupidu toimub 2024 aasta mais Põlvas Intsikurmus ning kannab pealkirja "MINU SÜDAMES“.

Meie esimene juubel võtab kokku eelneva nelja peo temaatika („Elu keset küla“, „Minu inimesed“, „Kuula“ ja „Sanna kitmine“). 

2012 aastal algatas Andre Laine esimese Kagu-Eesti tantsupeo, kus peo repertuaaris olid ainult tema loodud tantsud. See oli Eestis esmakordne, kus pidu koosnes ühe autori tantsudest. Trotsides paljude arvamusi toimus 2015 aastal II Kagu-Eesti tantsupidu kus taaskord tantsiti Andre uut loomingut.  2018 aasta III peol otsustas Andre kaasata kavva ka teiste noorte liigijuhtide tantse. Usaldades, kuulates ja andes võimaluse tantsuõpetajatele, kes Kagu-Eestist pärit.

Järgmise peo korraldamise ja pealavastamise soovis ta anda mõnele noorele ja tegusale Põlvamaa tantsuõpetajale, kes sooviks proovida pealavastaja rolli. 2022 aasta peo korralduse võttis Heleri Kängsepp enda õlule, luues selleks ka Kagu-Eesti Rahvatantsujuhtide Liidu.

Esimese ja viienda peo vahele mahub maagilised 12 aastat ehk üks tsükkel, eluring. Numeroloogiliselt tähistab 12 maagilist sümboolikat, esindab traditsioonide täiuslikkust, terviklikkust ja ka kosmilist korda. V Kagu-Eesti tantsupeo pealavastaja ja korraldaja on Andre Laine, kes võtab kokku ühe tsükli.  Andre suurim soov on, et pidu oleks jätkusuutlik, pealtvaatajatele atraktiivne ja osalejatele mõnusalt nauditav protsess. Pidu võiks anda koosolemise rõõmu, üksteise mõistmist ning oskust kuulata, märgata ja väärtustada Eesti heliloomingut. Oleme siin kagu nurgas tänapäeva rahvatantsu suunamudijad, hoides tantsu põhisamme ja mustreid läbi visuaalse butafooria pildi.

Nagu ka Jaak Joala laulis, minu südames sa elad, elame ka meie uue peo ootuses.

Kagu-Eesti tantsupidu toimub 25.-26. mai 2024. Kultuuripealinn Tartu2024 ja juubeli raames toimub sel korral lausa kaks etendust. 

Antud peol osaleb 12 liiki (lasteaedaderühmad ehk mudilased, 1.-4. klassi lasterühmad, 5.-9. klassi lasterühmad, neiduderühmad, C- noorterühmad, B1 segarühmad, B2 segarühmad, N1 naisrühmad, N2 naisrühmad, D-segarühmad, seeniorid (memmederühmad) ja väljastpoolt Kagu-Eestit ka segarühmad üle vabariigi.)

Peonädala kava:

PROOVID toimuvad peonädala jooksul järgnevatel päevadel (täiskasvanutel õhtuti):

23.mai kolmapäev 5.-9. klass, C noorterühmad, B1 ja B2 segarühmad

24.mai neljapäev 1.-4. klass, neiduderühmad, N1 ja N2 naisrühmad

25.mai reede mudilaste rühmad, D segarühmad, seeniorid ja külalisrühmad

Läbimäng-montaaž 25.05.2024 kell 9-15

Peaproov 25.05.2024 kell 15.15

I etendus 25.05.2024 kell 19.00

II etendus 26.05.2024 kell 14.00

Seminarid:

Peol on kolm õppeseminari ja üks lavastuseminar (joonised, muudatused jms)

I seminar toimub 23. ja 24 .september Kanepi Koolimajas
II seminar 18. ja 19. november Kanepis Seltsimajas
III seminar ja lavastuseminar jääb uude aastasse ikka Kanepisse

Kanepi on Andre jaoks oluline koht, olles tema kodupaik ning koht kus sai alguse tema armastus tantsu vastu. Kanepi on ka nelja maakonna keskpunkt kuhu kõigil hea tulla.

Andre soovib kõigile tantsuõpetajatele, tantsijatele ilusat algavat ja töist hooaega ning ootab teid kõiki, et tähistada üheskoos juba V Kagu-Eesti Tantsupidu. 

Registreerimis link on SIIN

Meenutuseks 2012 aasta I peo pildigaleriid proovidest etenduseni: https://www.youtube.com/watch?v=OTSmjqOB6j4&ab_channel=MrTsooru

Pidu korraldavad MTÜ Kagu-Eesti Rahvatantsujuhtide Liit ja MTÜ Meie Stuudio

 

eu