Uudised

Kultuuri uudised

16:08 15.03.2023
Ülevabariigilise 3.- 4. klasside kirjandusmängu "Hea lasteraamat“ Põlvamaa eelvooru võitis Tilsi Põhikooli võistkond

Kirjandusmängust võttis osa kaheksa võistkonda seitsmest koolist. Traditsioonilise (üle kahe aasta toimuva) kirjandusmängu raamatud valib välja peakorraldaja Eesti Lastekirjanduse Keskus, eelvoorude küsimused koostatakse keskraamatukogudes. Põlvamaa kirjandusmängu viisid koostöös koolidega läbi raamatukoguhoidjad Sirve Valdmaa ja Aili Kolsar. Suureks abiks olid ka maaraamatukoguhoidjad, kes noori lugejaid raamatutega varustasid.

Loe edasi
17:31 10.03.2023
Põlvas toimus poiste-solistide võistulaulmise Põlvamaa eelvoor

Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu, korraldab Eesti Meestelaulu Selts 2023. aasta kevadel XIII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise. Kõlavama häälega poisid-solistid selgitatakse välja maakondlikes eelvoorudes, regionaalsetes poolfinaalides ja üle-Eestilises finaalis. Poiste-solistide võistulaulmise Põlvamaa voor toimus 10.märtsil Põlva kooli Mammaste maja aulas. Põlvamaa eelvoorus astus üles 15 poissi vanuses 5-12 aastat.  

Loe edasi
10:33 16.02.2023
Käsitöökonkursile oodatakse lustilist loomingut

Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ kuulutas 15. veebruaril välja käsitöötoodete konkursi teemal "Latsõlik ja lustilinõ“. Sel aastal ootame konkursile käsitöötooteid ja meeneid lastele ja noortele, aga ka täiskasvanutele – teema on nõnda laiahaardeline, et vanus siin piire ei sea. Tehtu peaks siiski olema seotud Vana-Võromaa või siinse kultuuripärandiga. Konkursi lõpupäev on 28. aprill, võidutöödest anname teada 5. mail.

Loe edasi
13:08 03.11.2022
START: Tartu linn ja Tartu 2024 alustavad Lõuna-Eestis kultuurivaldkonna suuruuringut

Tartu linn ja SA Tartu 2024 kutsuvad Tartu ning Lõuna-Eesti kultuurivaldkonna tegijaid osalema kultuuriarengu suuruuringus. Novembrikuus on kõigil kultuuriga seotud inimestel võimalus anda tagasisidet enda töö ja tegemiste osas. Uuringu eesmärk on saada ülevaade kultuurisektori hetkeolukorrast. Tegemist on järjekorras kolmanda sarnase küsitlusega, eelmised viidi läbi 2018. ja 2020. aastal.

Loe edasi
eu