Uudised

Kultuuri uudised

09:34 17.05.2022
I Põlvamaa noorte laulu- ja tantsupidu “Olõs mul üts..” tõi päikese pilve tagant välja

13. mail toimus Põlva Intsikurmus maakonna esimene noorte laulu-ja tantsupidu "Olõs mul üts...”, kus osales ligi 700 väikest ja suurt tantsijat, lauljat ja pillimängijat. Peole olid kaasatud Põlva maakonna lasteaedade ja põhikoolide koorid ning tantsurühmad, Räpina ja Põlva Muusikakooli solistide ansambel, Mooste Rahvamuusikakooli ansambel, Põlva Kooli puhkpilliorkester, Riivo Jõgi saateansambel ja Külateater Virvendus. 

Loe edasi
16:24 09.05.2022
XIV Üleriigilise laste ja noorte pärimusmuusika võistumängimise võitis lõõtsaõpilane Uku Zolgo Mooste Rahvamuusikakoolist

Teist aastat järjest tuli üleriigilise laste ja noorte pärimusmuusikute võistumängimise Grand Prix Mooste Rahvamuusikakooli. 6. mail toimus Viljandis XIV Üleriigiline pärimusmuusika võistumängimine, millest võttis osa 49 7–19-aastast poissi ja tüdrukut üle Eesti. 500 euro suuruse peaauhinna viis koju Mooste Rahvamuusikakooli lõõtsaõpilane Uku Zolgo. Viimased kaks aastat on võistumängimine toimunud piirangute tõttu veebis, sel korral õnnestus taaskord koguneda Viljandisse Pärimusmuusika Aita.

Loe edasi
21:24 08.05.2022
Jutuvestmisfestival Ööbikuööd

Eesti Rahvakultuuri Keskuse jutuvestmisfestival Ööbikuööd toimub juba teist korda ja seekord on festivalile oma toetava õla alla pannud mitmed maakonnad. Nii saab  festivali raames toimuvatel üritustel osaleda nii Viljandimaal, Tallinnas, Paldiskis, Valgamaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Tartumaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal, Hiiumaal kui Saaremaal. Jutuvestmisfestival Ööbikuööd toimub 17.-21. maini. Põlvamaal toimub jutuvestmine Ruusa kultuurimajas 19. mail, kell 20:00. Kavas on õhtuilu "Arnastust hoides ja jagades“. Vabadusest, usaldusest, haiget saamisest, kingitustest, endaks jäämisest ja kõigest, mis kõrvale kuulmatu räägivad jutuvestjad Ena Mets ja Ivar Lett. Lisaks luuleread, pillihelid ja lauluviisid. (Pilet 3 eurot, osta saab kohapeal sularahas.)

Loe edasi
eu