Terviseedendus uudised

50-68 aastaseid naisi kutsutakse rinnavähi sõeluuringule
2022-05-13 12:01:00

Eestis kutsutakse rinnavähi sõeluuringule 50–68-aastaseid naisi iga kahe aasta tagant.

Sõeluuringu eesmärk on avastada rinnavähk võimalikult varases staadiumis – enne, kui kasvaja on tekitanud kaebusi ja organismis levima hakanud. 

Rinnakabinet on nüüd avatud ka Põlva Haiglas, kus võtab vastu Liivi Maran. Vajadusel suunatakse teid mammograafia ja/või ultraheli uuringule TÜ Kliinikumi.

Registreerimine telefonil 79 99 199.  Eriti on oodatud naised, kelle perekonnas on lähisugulastel esinenud rinna- või munasarja vähki, kui leiate rinnast teie arvates "kahtlase“ koha või teil on lihtsalt hirm, et äkki on rinnas midagi…. Saatekiri ei ole nõutav ja samuti pole vanuselisi piiranguid. Tulla võivad ka need, kes on juba mammograafia sõeluuringu east väljas

Sõeluuringu käigus tehakse rinnanäärme radioloogiline uuring ehk mammograafia, mis on väikese kiirgusdoosiga ja tervisele ohutu.

·    2022. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972.

Sihtrühma naistel on võimalik rinnavähi sõeluuringul osaleda ka mööda Eestit sõitvates mammograafiabussides.

Rinnauuringule saavad naised minna ka siis, kui nad ei kuulu sõeluuringu sihtrühma. Selleks tuleb pöörduda oma pere- või naistearsti poole, kes kontrollib Sinu tervist ja vajadusel suunab saatekirjaga rinnauuringule. Teiseks võimaluseks on broneerida aeg rinnakabinetti, kuhu saab pöörduda ilma saatekirjata ja tasuta (visiiditasu 5 eurot). Rinnakabinetti on oodatud igas vanuses naised, kel on küsimusi või probleeme rindadega

Pea meeles: kõik naised peaksid olenemata vanusest jälgima regulaarselt oma rindu, sest rinnavähk võib areneda ka uuringute vahelisel ajal!

eu