Eelmisel aastal oli arstiabi korraldusega rahul 63% Eesti 15-aastastest ja vanematest elanikest, seejuures pidas üle poole elanikkonnast arstiabi kättesaadavust heaks, selgus Tervisekassa ja Kantar Emori tehtud uuringust.
Eelmisel aastal oli arstiabi korraldusega rahul 63% Eesti 15-aastastest ja vanematest elanikest, seejuures pidas üle poole elanikkonnast arstiabi kättesaadavust heaks, selgus Tervisekassa ja Kantar Emori tehtud uuringust.
Tervisekassa ja Tervise Arengu Instituut, maakondlikud arenduskeskused ja omavalitsusliidud alustasid koostööprojekti, mille käigus värvati kõikidesse maakondadesse tervisedendajad, kes hakkavad tegutsema oma maakonna haridusasutustega.
Rinnavähi sõeluuringule on käesoleval aastal kutsutud 103 892 naist, emakakaelavähi sõeluuringule 74 767 naist ja jämesoolevähi sõeluuringule 81 292 meest ja naist. Kõigile neile on vastav kutse-saatekiri juba terviseportaalis ootamas. Pea 52 000 inimest on saanud osalemiskutse mitmele nimetatud uuringule.
Tervisekassa ootab sel aastal emakakaelavähi sõeluuringule ligi 75 000 naist vanuses 30–65 aastat. Kui varasemalt pakuti kodutestimise võimalust vaid aasta teises pooles, siis tänavu on võimalik kodus testi teha kõigil sihtrühma kuuluvatel naistel terve aasta vältel.
Kas oskad märgata oma sõbra, sugulase, tuttava või kolleegi vaimse tervise murele viitavaid käitumisviise? Kas Sa tead, mida ja kuidas öelda, kui märkad kellegi vaimse tervise raskusi? Kuidas reageerida, kui keegi Sulle oma mure jagab? Kuidas ja kuhu võiks vajadusel pöörduda vaimse tervise teemadel? Ja selle kõige keskel, kas sa tead, kuidas oma vaimse tervise eest hoolitseda?
Reedel 12. jaanuaril tunnustati Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses lisaks Põlvamaa silmapaistvatele kultuuri ja spordi valdkonna tegijatele ka tublisid panustajaid terviseedenduse valdkonnas.
Tervise Arengu Instituut (TAI) avaldas esimese, neljanda ja seitsmenda klassi õpilaste seas 2022. aastal läbiviidud õpilaste kasvu uuringu tulemused, mille kohaselt oli 31% õpilastest ülemäärase kehakaaluga. Liigne kehakaal oli rohkem levinud neljandas klassis ja poiste seas ning probleem on aastatega süvenemas.
Tervisekassa ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) koostööna on valminud uus terviseportaal veebiaadressil www.terviseportaal.ee, mis vahetas välja senise patsiendiportaali www.digilugu.ee.
Tunnustatakse Põlva maakonnas tegutsevat üksikisikut või organisatsiooni, kes on:
Jämesoolevähk on aina sagedamini esinev haigus, mida diagnoositakse Eestis igal aastal ligi 1000 inimesel. Tervisekassa rõhutab regulaarselt sõeluuringul osalemise olulisust, sest nii on võimalik haigus avastada varases arengujärgus või enne selle välja kujunemist. Põlva maakonnas kasutas mullu tasuta tervisekontrolli võimalust 62% kutsutud naistest ja 54% meestest.
Tervise Arengu Instituut koostöös Tööinspektsioniga kuulutab esmakordselt välja „Tervist edendav töökoht“ märgise taotlemisvooru. Taotlusi saab esitada igal aastal 1.–23. oktoobrini. Märgis antakse kolmeks aastaks ja selle taotlemine on tööandjale tasuta.
23.-30. septembrini toimuvale spordinädalale, mille põhisõnum on "Liikujad võidavad!" on registreeritud juba üle 700 erineva liikumissündmuse üle Eesti kokku rohkem kui 133 000 osaluskorraga. Iga liikumishuviline saab oma sündmuse registreerida kuni 22. septembrini spordinädala kodulehel.
Möödunud teisipäeval 25. aprillil katsetati Põlvamaal, Räpina Mõisas Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Haridus- ja Noorteameti koostöös vastvalminud tugimaterjali formaalse ja mitteformaalse hariduse lõimimiseks ning noortega tegelevate täiskasvanute koostöö toetamiseks. Materjal on rakendatav eelkõige 6.-7. klasside õpilastele, ent on rakendatav ka teistes põhikooli astme klassides.
Eestis on tubakatarvitamise trend nagu kahe poolega medal. Ühelt poolt on tavasigarettide suitsetamine langustrendis, kuid teisalt on probleem uudsete tubaka- ja nikotiinitoodete, nagu e-sigarettide ja huuletubaka tarvitamise populaarsemaks muutumine.
Seksuaaltervisest rääkides tunnevad paljud noored ennast ebamugavalt või kohmetult. Põhjuseks on sõna „seks”, mis tekitab ühese seose seksuaalvahekorraga. Piinlikkust tundes kardetakse pöörduda vanemate poole, kuid mure ootab lahendamist ja nõuandjateks saavad tihti eakaaslased. Sõbrast „eksperdi“ soovitustel võivad aga olla kurvad tagajärjed. Kuidas saaksime toetada noori ja kuhu suunata nad seksuaaltervist puudutavate küsimustega?
60 000 eestimaalast ehk neli Rakvere linna täit inimesi. Umbes nii palju on meie seas mehi ja naisi, kelle elu juhib naps – nad on alkoholisõltlased.
Esmaspäeval 20. veebruaril tunnustas tervise- ja tööminister Peep Peterson Maarjamäe lossis tegusamaid tervisedendajaid üle-eesti. Põlvamaalt pälvisid tunnustuse Anne Nook, Inge Tamm ja Nikolai Järveoja.
Rinnavähi sõeluuringule on käesoleval aastal kutsutud 90 401 naist, emakakaelavähi sõeluuringule 73 827 naist ja jämesoolevähi sõeluuringule 82 262 meest ja naist. Pea 54 000 inimest on saanud osalemiskutse mitmele nimetatud uuringule. Kõigile neile on vastav kutse-saatekiri juba patsiendiportaalis ootamas.
Tervise- ja tööminister soovib tunnustada 2020., 2021. ja 2022. aasta tegusamaid tervisedendajaid igast Eesti maakonnast. Riikliku tunnustamisega soovitakse tõsta esile rahvatervise valdkonda arendanud ja tervisedendamisse panustanud inimesi.
Eesti erinevates piirkondades on selleks aastaks veel vabu aegu rinna-, emakakaela- ja jämesoolevähi sõeluuringule. Tervisekassa kutsub sihtrühma kuuluvaid mehi ja naisi kasutama võimalust osaleda tasuta sõeluuringul ja tuletab meelde, et kutse kehtib aasta lõpuni.