Terviseedendus uudised

Terviseedenduse uudised

08:10 21.05.2024
HÜPPELAUD AITAB MEIL VANEMAHARIDUSE SÜSTEEMI LOOMISE EESMÄRKI TÄITA

Vanemahariduse süsteemi loomine Eestis on jõudnud Erasmus+ „Hüppelaua“ koolitusel edasi järgmisse vooru. Põlva maakonna projekt jõudis 14 parimahulka, mille seast valitakse välja parimad projektid, mis vastavad Erasmus+ KA2 taotlusvooru nõuetele. Vanemaharidus on Põlvamaa tervisestrateegia aastani 2035 üks eesmärkidest ning aitab täituda peamisel prioriteedil, mis on laste ja noorte vaimse tervise edendamine. 16-17. mail 2024 osalesid Põlva maakonna vanemahariduse programmi loomise juhtrühma liikmed Erasmus+ „Hüppelaua“ koolituspäevadel.

Loe edasi
23:55 19.05.2024
TAI: HPV kodutest on aidanud emakakaela sõeluuringul osalust jõudsalt kasvatada

HPV kodutest on uudne ja usaldusväärne viis emakakaelavähi sõeluuringul osalemiseks – 2023. aastal kasutas seda võimalust ligi 5000 naist. Emakakaelavähi sõeluuringu tegemiseks valis kodutesti enim naisi Võru ja Ida-Viru maakonnas ning 60- ja 65-aastaste hulgas. Ida-Virumaal said ligi pooled ning Põlva- ja Võrumaal üle veerandi kodutesti teinud naistest proovivõtuvahendi apteegist, näitasid Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Tervisekassa koostöös läbiviidud kodutestiprojekti tulemused

Loe edasi
10:48 02.05.2024
Iidol või idioot - puberteedi tervendav mõju lapsevanemale

Põlvamaa Arenduskeskus kutsub lapsevanemaid, kelle kodus kasvab teismeline 7. mail algusega kell 17.15 Põlva Riigigümnaasiumis (Piiri 1, Põlva), seminarile "Iidol või idioot - puberteedi tervendav mõju lapsevanemale". 2 x 1,5 tunni jooksul koos väikese kohvipausiga kogutakse kokku kõik peamised mured ja küsimused, millega osalejad on kohale tulnud. Seejärel otsitakse praktilisi lahendusi. Seminari viib läbi Eesti Lastevanemate Liidu auliige Aivar Haller.

Loe edasi
eu